ПОЗОВНА ЗАЯВА
про стягнення заборгованості по зарплаті

За розпорядженням (наказом) керівника - директора, голови, президента тощо (чи за власним бажанням) я був .......... року звільнений з посади ..............

У відповідності до ст. ст. 47, 116 КЗПрП України, відповідач був зобов’язаний в день звільнення видати мені належним чином заповнену трудову книжку та виплати розрахункові кошти - ......... грн.

Однак, порушуючи ст. ст. 47, 116 КЗПрП України відповідач досі не сплатив мені розрахункової суми в розмір.... грн. Згідно зі ст. 117 КЗПрП України в разі невиплати з вини підприємства належних мені сум в день звільнення, підприємство повинно сплатити мені мій середній заробіток за час затримки по день фактичного розрахунку. Отже, окрім прямої заборгованості (... грн), відповідач повинен сплатити мені компенсацію за затримку (ст. 117 КЗПрП України) в розмір... грн.

А у відповідності до п. 2 Постанови КМ України “Про затвердження Положення про порядок компенсації працівникам частини заробітної плати у зв’язку з порушеням термінів її виплати” відповідач повинен виплатити мені компенсацію (індексацію) за кожен місяць затримки відповідно до індексу споживчих цін. А саме – за... місяців (від... до...) в розмірі..... грн.

Загалом відповідач повинен виплатити мені..... грн.

Виходячи з вищенаведеного, керуючись ст. 55 Конституції України, ст. ст. 47, 116, 117 КЗПрП України, п. 2 Постанови КМУ від 20.12.97 №1427 із змінами та доповненнями прошу суд:

  • зобов’язати відповідача сплатити мені заборгованість, середній заробіток за час затримки розрахунку, компенсацію (індексацію) в загальному розмір... грн;
  • в порядку ст. 143 ЦПК України зобов’язати відповідача надати довідку про рух коштів на рахунку відповідача від моменту мого звільнення до подачі позовної заяви (можна вимагати й інші документи, якщо особисто Вам відповідач їх ще не надав – довідки про заборгованість, про середню зарплатню).

Додатки:

  1. копія позовної заяви для відповідача;
  2. довідка про заборгованість відповідача переді мною;
  3. витяг з трудової книжки (або наказ про звільнення).

Дата

Підпис